Budowa garażu to duży projekt. Ale tak długo, jak dobrze znasz się na murarstwie, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jak to często bywa, pierwszym krokiem w budowie garażu jest położenie fundamentów. Dzisiaj poprowadzimy Cię przez proces kładzenia fundamentów garażu, metodą “krok po kroku”.

Układanie fundamentów pod garaż.

Jak każda konstrukcja murowana, garaż potrzebuje solidnego fundamentu. Trzeba powiedzieć, że będzie musiał wytrzymać duże obciążenia, nawet jeśli jest to tylko twój pojazd. Bez solidnego fundamentu istnieje duża szansa, że płyta Twojego garażu ustąpi pod ciężarem. Z tego względu konieczne jest staranne budowanie fundamentów garażu, podobnie jak fundamentów domu.

Pierwszy raz? Lepiej poproś o pomoc specjalistę.

Jeśli nigdy wcześniej nie stawiałeś fundamentu, nie zalecamy zajmowania się fundamentami garażu. Lepiej jest współpracować z profesjonalistą, który najlepiej potrafi zaoferować Ci solidne i dobrze wykonane fundamenty. Przed położeniem fundamentów pod garaż, zastanów się nad narysowaniem planu, w miarę możliwości ze specjalistą, który zapewni solidność Twojej pracy.

Wykonanie fundament garażu.

Aby zbudować udany fundament garażowy, ważne jest, aby pracować sumiennie i stosować precyzyjną metodę. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak wykonać płytkie fundamenty, kliknij tutaj.

Oto różne kroki, które pozwolą stworzyć fundamenty Twojego garażu.

1) Przygotowanie planów.

Na początek należy sporządzić plan swojej budowy, który jest przemyślany w zależności od charakteru terenu i wielkości garażu. Twoje fundamenty muszą być wystarczająco mocne, aby podtrzymywać ściany i dach Twojego garażu. Jeśli podłoże jest niestabilne, trzeba będzie zaplanować głębsze fundamenty.

2) Przygotowanie podłoża.

Po sfinalizowaniu swoich planów, wyznaczysz obszar swoich fundamentów za pomocą pali i drutu. Linia pozwoli Ci wyznaczyć granice fundamentów Twojego przyszłego garażu. Nie należy zapominać, że szerokość fundamentu musi być dwa razy większa od szerokości końcowej ściany. Po zarysowaniu wykopu, będziesz kopał ziemię. Aby to zrobić, idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie mini koparki, w przeciwnym razie prace mogą się przeciągnąć w czasie. Głębokość fundamentu zależy od wielkości garażu, ale także od obciążeń, na jakie będzie narażony budynek. Zasadniczo fundamenty garażu mają od 60 do 80 cm głębokości.
Po wykopaniu ziemi należy nałożyć na wykop warstwę żwiru o głębokości około dziesięciu centymetrów, który następnie zostanie zagęszczony. Zapewnimy wtedy wzmocnienie fundamentów za pomocą przymocowanych do siebie żelaznych prętów.

3) Przygotowanie fundamentu garażu.

Gdy ziemia zostanie dobrze przygotowana i zbrojenie będzie gotowe, będzie można wylać fundamenty garażu. Najlepszym sposobem na to jest użycie betoniarki, którą będziesz miał wynajętą.
Przygotowanie betonu następuje po wykonaniu prostej mieszanki. Nałożyć po kolei w betoniarce:

– 3 dawki piasku;
– 3 dawki żwiru;
– 1 dawka cementu;
– dawka wody.

Gdy beton będzie już gotowy i dobrze wymieszany, należy nanieść na fundamenty warstwę betonu o grubości około dziesięciu centymetrów. Pamiętaj, aby wyrównać warstwę betonu, aby upewnić się, że jest ona płaska.

4) Kontynuacja

Twoja fundament garażowy jest gotowy! Następnym krokiem będzie położenie płyty garażowej, a kolejnym wybudowanie jej. Samodzielne budowanie garażu to długa i delikatna operacja. Ale ta „przygoda” pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy na kosztach pracy.

Add Your Comment