Projekt nie musi kosztować sporo, aby na jego podstawie zbudować wygodny, funkcjonalny dom. Na jakie koszty muszą przygotować się osoby planujące taką inwestycję? Sprawdźmy ofertę uarchitekta.pl.

Projekty domów: gotowe i indywidualne

Podczas gdy kiedyś po projekt domu trzeba było udać się do architekta, teraz nie jest to już konieczne. Można kupować gotowe projekty domów, ale nie oznacza to, że biura architektoniczne pozostały bez klientów.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych to przede wszystkim wygoda zakupu oraz jego przystępna cena. Takie plany można najłatwiej zamówić w internecie – wystarczy tylko przejrzeć dostępne propozycje na stronach i wyszukać taki plan, który będzie spełniać nasze wymagania. Zakup wygląda dokładanie tak, jak w sklepie internetowym.

Druga propozycja to projekt domu, który stworzył architekt na zamówienie. Takie projekty określane są również jako indywidualne. W tym przypadku plany są tworzone według życzeń klienta, dlatego wyróżniają się większym stopniem personalizacji niż plany gotowe. To przekłada się jednak na ich wyższy koszt.

Ceny gotowych projektów domów jednorodzinnych

Za gotowe projekty domów nie trzeba płacić dużo. To właśnie niskie ceny sprawiły, że obecnie są one tak popularne wśród inwestorów.

Przykładowo za projekt domu parterowego o metrażu wynoszącym do około 100 m2 należy zapłacić około 2-3 tysięcy złotych. Z kolei bardziej rozbudowany, nowoczesny dom z poddaszem użytkowym o metrażu około 120 m2 to wydatek rzędu 3-4 tysięcy złotych. Klienci muszą jednak pamiętać, że do tego wydatku trzeba doliczyć koszty adaptacji w wysokości około 1,5-3 tysięcy złotych.

Ceny projektów domów z biura architektonicznego

Więcej trzeba zapłacić za indywidualne projekty domów jednorodzinnych. W tym przypadku cena liczona jest głównie na podstawie metrażu oraz stopnia złożoności planu. Zazwyczaj to wydatek od 100 do 130 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Aby uzyskać wycenę projektu, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z kilkoma biurami, prezentując im swoje wymagania.

Add Your Comment