Wykończenie domu jest bardzo istotne. Nie dość, że odpowiednio zabezpiecza naszą posiadłość, to dodatkowo ma walory estetyczne. Umiejętnie dobrana elewacja sprawi, że będziesz postrzegany jako osoba mająca gust. Niestety, bardzo często takiego przedsięwzięcia podejmują się zwykli amatorzy i w efekcie wydajemy dużo pieniędzy, nie otrzymując w zamian “efektu wow”, że o szarganych nerwach nie wspominamy. Jak uniknąć takiego rozczarowania? Zapraszamy do lektury!

Kiedy powinno wykańczać się elewację?

Elewacja wiele możliwości wykorzystania materiałów różnego typu. Coraz częściej przy budowie mieszkań od razu się je ociepla i tynkuje, natomiast często jest to uzależnione od finansów. Zazwyczaj do elewacji wykorzystuje się takie materiały jak belki drewniane, okładziny, aczkolwiek coraz częściej stosuje się starą cegłę, która wraca do łask.

Wszelkim robotom domowym zazwyczaj towarzyszą wysokie temperatury. Przyjęło się, że najlepszym miesiącem na jej wykończenie jest wrzesień. Jest to okres, w którym za dnia temperatury są na tyle wysokie, że tynk odpowiednio wysycha, a wilgotne powietrze sprawia, że zaprawa odpowiednio twardnieje. Dobrą alternatywą dla terminu jakim jest wczesna jesień bądź późna wiosna – jest to okres, w którym nie ma wielkich opadów deszczu oraz podobne powietrze.

Jaki umiejętnie dobrać rodzaj elewacji

Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom przekonasz się do nich. Pierwszą z nich jest zastosowanie płytek kamiennych. Ich bardzo dużą zaletą poza estetycznym wyglądem jest mrozoodporność. Wybierając takie rozwiązanie, masz szansę na dopasowanie materiału w dowolnym kolorze, ponieważ producenci płytek idą za nowoczesnymi trendami i potrzebami konsumentów właśnie poprzez produkcję płytek w wielu barwach.

Jeżeli lubisz styl skandynawski i lubisz chłodne przestrzenie, jasne kolory, to zalecamy Ci zastosowanie betonu architektonicznego. Jest to materiał, który poza elewacją, możesz stosować również wewnątrz i będzie idealnie wypełniać przestrzeń Twoich pomieszczeń. Płyty z betonu architektonicznego są odporne na mechaniczne zniszczenia i nie niszczą się podczas zmieniających się warunków atmosferycznych. Ważnym czynnikiem jest możliwość skonstruowania dowolnych kształtów z takich płyt.

Ostatnią naszą propozycją jest drewno, które zawsze będzie estetycznym materiałem. Przede wszystkim jest to ekologiczne rozwiązanie, jak również można zastosować je w wielu stylach i w każdym z nich będzie wyglądać olśniewająco. Na rynku istnieje wiele rodzajów drewna: skandynawskie, tropikalne czy też pochodzące z Ameryki Północnej jesiony amerykańskie. Drewno jest odporne na zmianę warunków atmosferycznych, co jest kolejnym przyczynkiem do jego zakupu.

Proces warto rozpocząć od wizualizacji elewacji, która już na samym początku pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Add Your Comment