Masz dość owadów wlatujących to Twojej sypialni przez otwarte okno? Kup moskitierę! Do wyboru jest wiele modeli, dlatego przed złożeniem swojego zamówienia warto sprawdzić różne propozycje producentów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Czym jest moskitiera?

Potrafi skutecznie ochronić przed komarami, muchami, meszkami, osami czy pszczołami – co to jest moskitiera? To rodzaj siatki, która stosowana jest po to, aby zabezpieczać przed owadami.

Moskitiery zaczęły być powszechnie używane od XVIII wieku, lecz były znane człowiekowi znacznie wcześniej. Używała ich między innymi królowa Egiptu – Kleopatra.

Gdzie można zamontować moskitierę?

Moskitiera może być zamontowana w różnych miejscach. Najczęściej jest ona montowana na oknach oraz na drzwiach. Dodatkowo spotykane są moskitiery nad łóżko, jednak w naszej szerokości geograficznej są one używane rzadko.

Nie trzeba obawiać się niedopasowania moskitiery, ponieważ dzisiaj najczęściej są one produkowane na wymiar. Można zatem dopasować je do każdego okna oraz drzwi. Montaż da się wykonać także na oknach dachowych.

Rodzaje moskitier – porównanie

Do dyspozycji jest szeroka gama – producent moskitier. Jaka moskitiera na okno i na drzwi będzie najlepsza?

1. Moskitiera z siatki na rzepy
To najprostszy rodzaj moskitiery, która ma także najniższą cenę. Można kupić ją w wielu marketach i dociąć do wymiarów okna. Jej minusem jest niska trwałość, dlatego zwykle trzeba wymieniać ją na nową po sezonie.

2. Moskitiera ramowa
Jeżeli nie wiesz, jaka moskitiera na drzwi balkonowe, tarasowe lub okno wytrzyma na lata, wybierz model ramowy.

Ramowa moskitiera jest zbudowana z profilu wykonanego z aluminium albo z tworzywa, na którym umieszczona jest usztywniana siatka z włókna szklanego. Ramę montuje się na zewnątrz skrzydła okiennego za pomocą specjalnych kołnierzy z uchwytami albo magnesów, dlatego instalacja może odbyć się bezinwazyjnie.

Na drzwi balkonowe i tarasowe stosowane są moskitiery ramowe na zawiasach, dlatego można je otwierać i zamykać.

Po zakończeniu sezonu moskitiera ramowa może być zdjęta i przechowana, aby nie narazić jej na uszkodzenie przez czynniki pogodowe.

3. Moskitiera rolowana, roletowa
Trzecim typem moskitier jest rolowana. Jest montowana w kasecie na zewnątrz jak roleta zewnętrzna, dzięki czemu pozwala na otwieranie okien i jednocześnie chroni przed owadami.

Umieszczone po bokach moskitiery rolowanej prowadnice zapewniają maksymalną szczelność, a dzięki temu wysoki poziom bezpieczeństwa.

Add Your Comment