Rolety i żaluzje montowane na zewnątrz okien domu zapewniają wiele korzyści. Dlaczego je zamontować? Na jaki rodzaj osłon okiennych warto się zdecydować?

Zalety montażu rolet i żaluzji zewnętrznych

Osłony zewnętrzne okien, do których zaliczają się rolety i żaluzje fasadowe, montowane są na zewnątrz budynku. Chociaż są droższe od osłon wewnętrznych, to jednak mają wiele zalet, które powodują, że warto je kupić.

Najważniejsze zalety osłon fasadowych:
– Lepsza termoizolacyjność – osłony zewnętrzne zapewniają skuteczną ochronę przed chłodem i ciepłem, dlatego sprawdzają się zarówno zimą, jak i latem. Zabezpieczają przed nasłonecznieniem, poprawiając komfort podczas upałów, a także przed ucieczką ciepła, pozwalając na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie.
– Ochrona antywłamaniowa – wybierając antywłamaniowe żaluzje i rolety fasadowe, można zmniejszyć ryzyko włamań do domu. Zamknięte rolety zabezpieczają mienie i dbają o spokojny sen domowników.
– Izolacja hałasów – rolety i żaluzje okienne powodują, że do wnętrza domu dochodzi mniej hałasów. Właśnie dlatego polecane są one do budynków w głośnej okolicy, na przykład blisko dróg.
– Zabezpieczenie stolarki okiennej – ponadto osłony zewnętrzne po opuszczeniu zapewniają lepszą ochronę okien przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi – gradem, śniegiem, deszczem.
– Nowoczesna estetyka – na szczególną uwagę zasługują żaluzje fasadowe, które nadają budynkom nowoczesny wygląd.
– Łatwa obsługa – osłony zewnętrzne mogą być sterowane elektrycznie. Ponadto mogą one wchodzić również w skład systemów inteligentnego domu – smart home.

Rolety czy żaluzje fasadowe – co wybrać?

Zarówno rolety fasadowe, jak i żaluzje fasadowe mają swoje zalety, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o montażu osłon.

Rolety zewnętrzne wyróżniają się niższymi cenami niż żaluzje, co wynika z ich konstrukcji. Są one wyposażone w pancerz, który może być podnoszony lubo opuszczany, by osłonić okno całościowo lub częściowo. Ceny można porównać na stronie dopasujrolety.pl.

Żaluzje fasadowe to większy wydatek, jednak cechują się one szerszą funkcjonalnością. Żaluzje mogą wpuszczać światło do wnętrza, ale mogą być również całkowicie zasłonięte. Dodatkowym plusem żaluzji w porównaniu z roletami jest ich atrakcyjny wygląd.

Zarówno rolety, jak i żaluzje zewnętrzne wykonuje się na wymiar. Firmy zajmujące się ich realizacją zapewniają również fachowy montaż.

Add Your Comment