Systemy Smart Home – inteligentnego domu – mogą nie tylko ułatwić codzienne obowiązki i oszczędzać czas, lecz również podwyższyć poziom bezpieczeństwa domowników. Jakie rozwiązania stosowane są w tym celu?

Inteligentny system alarmowy

Aby zapobiegać włamaniom, utracie cennego mienia oraz zniszczeniom, warto zdecydować się na alarm.

System alarmowy będzie natychmiast dawał sygnały świetlne i dźwiękowe, a także przesyłał powiadomienie o zagrożeniu na telefon właściciela. Dodatkowo, po wykupieniu usługi, wysyła zgłoszenie do firmy ochroniarskiej.

Wchodzący w skład systemu typu inteligentny dom zestaw alarm może powiadamiać właściciela także za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Monitoring wewnętrzny i zewnętrzny

Bezpieczeństwo domu podwyższają również kamery zewnętrzne i wewnętrzne. Gdy są one zastosowane jako element instalacji Smart Home, umożliwiają bezpośredni podgląd z każdej kamery na komputerze, smartfonie i tablecie.

Użytkownik systemu ma także bardzo łatwy dostęp do zapisanych nagrań, na przykład może sprawdzić, kto dzwonił do drzwi wtedy, gdy nie było go w domu.

Ochrona przed zagrożeniami

Różne czujniki bezpieczeństwa i oświetlenia umożliwiają uzyskanie jeszcze szerszej ochrony przed zagrożeniami.

W trosce o bezpieczeństwo można zastosować:
– Czujniki ruchu,
– Czujniki dymu,
– Czujniki gazu i czadu,
– Czujniki zmierzchowe,
– Czujniki zalania,
– Czujniki otwarcia drzwi, okien.

Dzięki tak wielu dostępnym rozwiązaniom inteligentny dom może sprawić, że domownicy będą czuli się jeszcze bezpieczniej.

Add Your Comment