Zamierzasz kupić nowe mieszkanie? W takim przypadku musisz podjąć decyzję dotyczącą stanu nieruchomości. Czym różni się stan deweloperski od stanu „pod klucz”? Wyjaśniamy!

Stan deweloperski mieszkania – co to jest?

Mieszkanie w stanie deweloperskim jest wykończone w podstawowym zakresie, dlatego wymaga ono dalszych prac przed przeprowadzką. W przepisach nie znajdują się jednak żadne wyjaśnienia, co oznacza stan deweloperski. Co zatem kryje się pod tym terminem?

Stan deweloperski mieszkania ustalany jest indywidualnie przez dewelopera, dlatego też mieszkania w tym stanie mogą różnić się pomiędzy sobą. Obecnie jednak większość firm deweloperskich oferuje je w stanie o podobnym zakresie prac.

Nowe mieszkanie w stanie deweloperskim zawiera:
– Otynkowane ściany i sufity,
– Wykonane wylewki podłogowe,
– Zamontowane drzwi wejściowe,
– Zainstalowane parapety na zewnątrz i wewnątrz,
– Rozprowadzone instalacje,
– Zdeamontowane grzejniki.

Osobom zamierzającym zakupić nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa zapewnia również dostęp do deweloperów oferujących je w podwyższonym stanie deweloperskim. Oznacza to, że wykończenie obejmuje dodatkowe prace, na przykład pokrycie ścian i sufitów gładzią i pomalowanie ich na biało.

Wobec tego kupujący nowe mieszkanie w stanie deweloperskim musi we własnym zakresie albo z wynajętą ekipą wykończyć nieruchomość. Trzeba zatem przygotować się wtedy na dodatkowy koszt związany z rodzajem prac i wykorzystanych materiałów.

Na czym polega wykończenie mieszkania „pod klucz”?

Zamierzającym zakupić mieszkania na sprzedaż Warszawa daje również dostęp do ofert „pod klucz”. Standard wykończeniowy tego typu wymaga poniesienia dodatkowego kosztu, lecz pozwala na szybsze przeprowadzenie się do wymarzonego lokalu. Dodatkowo w ramach usługi prowadzone jest projektowanie mieszkania.

Podobnie jak w przypadku stanu deweloperskiego także stan „pod klucz” zależny jest od dewelopera. Oferuje on również wykończenia w kilku pakietach, które różnią się pomiędzy sobą swoim zakresem oraz materiałami do wyboru, co wpływa również na ich ceny.

W ramach wykończenia mieszkania „pod klucz” prowadzone są następujące prace:
– Pokrycie ścian i sufitów gładzią i ich pomalowanie,
– Ułożenie podłogi, na przykład z paneli, płytek ceramicznych,
– Wykończenie łazienki – kładzenie płytek, montaż prysznica, umywalki, toalety, armatury,
– Zamontowanie drzwi wewnętrznych.

Cena wykończenia mieszkania „pod klucz” zależna jest od wybranego pakietu oraz od metrażu nieruchomości. Najtańsze pakiety to koszt rozpoczynający się od około 600-700 złotych za metr kwadratowy, natomiast te bardziej rozbudowane i obejmujące droższe materiały to koszt nawet 1500-2000 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Dodatkowo deweloper Białołęka może zaoferować usługi jak wykonanie mebli kuchennych na wymiar, zamontowanie osłon okiennych przy dopłacie do wybranego pakietu.

Add Your Comment