Nawet mały magazyn może działać efektywniej wtedy, gdy zostanie wyposażony w system magazynowy typu WMS. Aby dodatkowo usprawnić jego pracę, warto zdecydować się na zakup kolektorów danych.

Kolektor danych w gospodarce magazynowej

Prowadzenie magazynu nie musi być czasochłonne. Z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych jak systemy WMS (ang. Warehouse Management System) oraz kolektorów danych magazyn może działać sprawnie, a firma przynosić jeszcze większe zyski.

Kolektory danych to terminale wyposażone w czytniki kodów kreskowych, dotykowe wyświetlacze, klawiatury, aparaty fotograficzne. Za ich pomocą można skanować kody, ale również zapisywać informacje w pamięci, łączyć się z programem magazynowym WMS, a nawet robić zdjęcia. Najczęściej spotykanym wariantem jest kolektor danych Android – pracujący na popularnym systemie operacyjnym Android.

Terminal danych w magazynie może być wykorzystany do:
– wprowadzania towarów na magazyn
– kontrolowania zapisanych w bazie informacji o towarach
– kompletowania zamówień dla klientów
– wydawania towarów z magazynu
– zrobienia zdjęcia towaru
– prowadzania inwentaryzacji

Zarządzanie magazynem z kolektorami danych

Aby prowadzenie magazynu było jeszcze prostsze, warto wdrożyć w nim zarówno system WMS, jak i kolektory danych. Współpracujący z oprogramowaniem magazynowym kolektor danych Android usprawnia działalność magazynu. Dodatkowo cały system może wykorzystywać drukarki kodów kreskowych. Kody umieszczane są na towarach przy wprowadzaniu ich do magazynu.

Kolektor danych służy wówczas jako przenośny komputer. Pracownik, który ma go przy sobie, może błyskawicznie sprawdzać i przesyłać informacje bez konieczności dostępu do zwykłego komputera stacjonarnego. Kolektory są proste w obsłudze, dlatego nie wymagają one specjalistycznych szkoleń.

Zatem zarządzanie magazynem może stać się jeszcze łatwiejsze, gdy wykorzysta się w nim kolektory danych. To sprawdzony sposób, aby przyspieszyć ruch towarów, a także zautomatyzować wiele procesów, co przekłada się na efektywniejszą pracę całego magazynu.

Add Your Comment