Ściany zewnętrzne domu mają ogromny wpływ na wygląd budynku. Jeśli chcesz, aby dom wyglądał wyjątkowo, masz wiele możliwości. Możesz zmienić kolor elewacji, możesz uczynić ją mniej lub bardziej ozdobną, możesz zainstalować markizy, możesz ją pomalować, możesz zbudować ganek itp. Dziś wraz ze specjalistami z elewacyjnie.pl przyjrzymy się ciemnej elewacji i jej wadach i zaletach.

Kiedy pasuje ciemna elewacje?

Często do budynków w stylu nowoczesnym wybierana jest ciemna elewacja domu. Ciemniejsze kolory, takie jak antracyt, mogą podkreślić prostą bryłę, na przykład w stylu nowoczesnej stodoły. Ciemne kolory można wykorzystać również do wykończenia tradycyjnego budynku, na przykład w stylu skandynawskim. Popularnymi kolorami są wtedy barwy takie jak, ceglasta czerwień, piaskowy czy bordowy.

Zalety i wady ciemnej elewacji

Ciemne ściany zewnętrzne budynków są jednym z najbardziej popularnych wyborów materiałów budowlanych na zewnątrz. Ciemne ściany zewnętrzne budynku wymagają szczególnej pielęgnacji. Przy wyborze ciemnej elewacji warto rozważyć plusy i minusy.

Zalety ciemnej elewacji

– Ciemne elewacje pomagają budynkom wyróżnić się z tłumu

– Ciemne elewacje mogą pomóc w ograniczeniu gromadzenia się ciepła, co oznacza, że są lepszym wyborem dla budownictwa pasywnego i zeroemisyjnego

– Kolor ciemnej elewacji może pomóc w utrzymaniu czystości ścian

Wady ciemnej elewacji

– Ciemne elewacje są często droższe od jasnych.

– Ryzyko wystąpienia pęknięć jest większe ze względu na różnice temperatur. Zaleca się wybierać specjalne farby i tynki, które w swoim składzie zawierają substancje chroniące przed uszkodzeniami.

Ciemna elewacja domu to ciekawa alternatywa dla bieli lub beżu. Warto sprawdzić, czy dany kolor jest dopuszczony w planie zagospodarowania przestrzennego.

 

1 Comment

  • by
    diabetyk24
    Posted 18 sierpnia, 2022 7:41 am 0Likes

    Bardzo fajny tekst! Uwielbiam, gdy ktoś pisze coś, co może mi się przydać jako punkt odniesienia. Brzmi to tak, jakbyś miał kilka bardzo dobrych doświadczeń.

Add Your Comment