Wysokie zapotrzebowanie na pracowników branży budowlanej w Norwegii powoduje, że tego kraju wciąż wyjeżdża wielu Polaków. Jeśli jesteś murarzem, zobacz, jak znaleźć zatrudnienie i ile możesz zarobić! Pomocny będzie artykuł napisany we współpracy z norwegiaconsulting.pl/murarz-norwegia.html.

Praca murarza w Norwegii – wymogi

Murarze są jednymi z pracowników, którzy bez większych problemów mogą znaleźć zatrudnienie w Norwegii. Jakie wymogi musi spełnić murarz w Norwegii?

Przede wszystkim wymagane jest doświadczenie zawodowe na tym stanowisku. Wybrani pracodawcy wymagają również znajomości języków obcych – angielskiego lub norweskiego, chociaż nie jest to konieczny warunek we wszystkich firmach. Wymagane są też punktualność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.

Warto wskazać, że możliwa jest zarówno tymczasowa, jak i stała praca murarza w Norwegii. Można więc wyjechać do pracy na kilka miesięcy albo zdecydować się na przeprowadzkę do Norwegii.

Ile zarabia murarz w Norwegii?

Średnio ile zarabia murarz w Norwegii? Zazwyczaj w przypadku tego stanowiska godzinna stawka wynosi od 220 do 280 nok brutto na godzinę. Wymiar pracy to zwykle 48 godzin tygodniowo.

Stawka zależna jest przede wszystkim od miejsca pracy, posiadanego doświadczenia. Dodatkowo wielu pracodawców oferuje również atrakcyjne dodatki, na przykład wypłaty wakacyjne.

Pracownicy mogą skorzystać też z możliwości darmowego lub niedrogiego zakwaterowania, dlatego nie muszą poszukiwać go we własnym zakresie. Pracodawcy często pomagają też w przeprowadzeniu niezbędnych formalności dotyczących wyjazdu i pracy.

Gdzie szukać pracy murarza w Norwegii?

Zatrudnienia poszukiwać można przez internet na portalach ogłoszeniowych. Ogłaszają się tam głównie pośrednicy i agencje pracy. Zatrudnienia można również szukać na stronach norweskich.

Przy wyborze pracy przez pośrednika lub w agencji warto też sprawdzić opinie na ich temat, aby mieć pewność, że wyjazd będzie udany.

Praca murarza w Norwegii jest łatwa do znalezienia i dobrze płatna. Czy warto wyjechać? Gdy mamy doświadczenie, warto pomyśleć o takiej ofercie, ponieważ zarobki są wtedy wyższe niż w Polsce.

Add Your Comment